Wilga Szeptuchy – historia prawdziwa

Powiadano, że za postacią niektórych wilg krył się demon wywielga. Podobno kradł on ludzkie dzieci i podmieniał na swoje niedołężne.

Jednak historia Wilgi Szeptuchy jest zupełnie inna. Ptak narodził się tej samej nocy co szeptucha Dorothea. Siedział zawsze na kołysce dziewczynki i nie dał się przegonić. Gdy ktoś podchodził do dziecka ze złymi zamiarami ptak podrywał się i trzepotał wściekle skrzydłami. Zazwyczaj to wystarczało, jeśli jednak nie, wilga była gotowa dziobać i drapać intruza pazurami.

Dziewczynka, która miała zostać szeptuchą rosła, a jej towarzyszka razem z nią. Dorothea i wilga każdą chwilę spędzały razem. Kiedy Dorothea nauczyła się mówić, jej przyjaciółka również.  Ale tylko ona rozumiała ptasią mowę.  Piękna wilga opowiedziała dziewczynce swoją historię.

Pamiętasz Doro, że kiedy byłaś jeszcze u mamy pod sercem, to nie mieszkałaś tam sama? Miałaś bliźniaczą siostrę. ROsłyście razem do pewnego momentu. Jednak pewnego dnia twoja mama spotkała w lesie gadzinę, która rzuciła na nią urok. Powiedziała takie mniej więcej słowa “ Zabiorę ci coś, co masz w sobie, ale o tym nie wiesz”.  Matka pomyślała w pierwszej chwili, że chodzi o dziecko, które w sobie nosi. Szybko jednak doszła do wniosku, że tak być nie mogło, ponieważ ona wie przecież o dziecku pod swoim sercem. Przestraszyła się jeszcze bardziej. Złożyła modły do Mokosz. Prosząc ją o odczynienie uroku. Mokosz widząc rozpacz twojej mamy zrobiła co w jej mocy żeby pomóc. “Co było pod twym sercem i zostało zabrane powróci w magicznej postaci”. Wypowiedziała zaklęcie nad uchem matki. Ta nie dosłyszała jej słów, ale poczuła się uspokojona.

Nadszedł dzień rozwiązanie. Narodziłaś się ty Doro, a wraz z tobą ja. Nikt nie wiedział, że matka pod sercem nosiła dwie dziewczynki, a nie jedną. Mokosz sprowadziła tę drugą dziewczynkę, mnie, jako twoją ukochaną wilgę, Dzięki bogini żyję i oprócz tego, że jestem ptakiem, mam też magiczne zdolności.  Nic nie jest w stanie wrócić mi ludzkiej postaci. Za to mogę chronić ciebie i pomagać ci swoimi czarami, A kiedyś ty również będziesz władała magicznymi mocami. Więc jak widziśz DOrotheo, jestem twoją bliźniaczą siostra zaklętą w wilgę. Dzięki temu możemy zawsze być razem i jesteśmy razem silniejsze niż gdybym urodziła się ludzką dziewczynką.

  • SIostro moja ukochana! – krzyknęła Dorothea. – Tak się cieszę, że cię mam. Czy masz jakieś imię? Czy mam je wymyślić dla ciebie?
  • Wymyśl proszę. – odpowiedziała wilga.
  • Nazwę cię Theodora. Jesteś moją bliźniaczą siostrą, więc będziesz nosić bliźniacze imię. Theodora i Dorothea – jak lustrzane odbicie…

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *